O nás

 

Chovateľská stanica Jorcanis vznikla v roku 2003. Zakladateľkou chov. stanice je sučka Jessica Solium ktorú som si zaobstaral v roku 2001 od p. Ing. Holého. Pôvodne som neplánoval založiť si chovateľskú stanicu, chcel som si len splniť detský sen a mať vlastného psíka. Najskôr som nevedel aké plemeno si vyberiem ale po návšteve poľovníckej výstavy vo Viedni v roku 2000, kde som prvý krát videl labradora bolo rozhodnuté. Otázka bola odkiaľ si zaobstarám šteňa, keď som o tomto plemene skoro nič nevedel a každý ponúkal len to najlepšie šteňa. Vrhol som sa na inzeráty a dostupné web stránky ktorých v tom čase bolo ako maku. Možno náhodou voľba padla na chovateľskú stanicu Solium zo Zvolena. Musím povedať že to bola šťastná voľba. Jessica Solium  bola typický predstaviteľ tohto plemena, a preto nebol problém aj pre mňa – začiatočníka splniť s ňou podmienky, ktoré oprávňujú zaradiť ju do chovu. Jej kľudná a vyrovnaná povaha bola predurčená na spoločnosť s ľuďmi. Dôkazom toho boli aj traja potomkovia, ktorí sú vo výcvikovej škole pre vodiacich psov v Bratislave (Alma, Aron a Bessy Jorcanis).

Cieľom mojej chovateľskej stanice je odchovávať šteniatka, ktoré sa budú čo najviac exteriérom podobať na ideál, štandard plemena, a aby mali v sebe aj vlohy tohto plemena. Aj preto si pred krytím dôkladne vyberáme otca šteniatok.

Každá nezáväzná návšteva je u nás vítaná, môžete nás nájsť na hornej Orave v meste Trstená, len 5km od Oravskej priehrady uprostred prírody s možnosťou voľného pohybu v prírode, kde môžu psy do sýtosti rozvíjať svoje prirodzené vlohy.

V súčasnosti v našej chovateľskej stanici mám jednu sučku – Miss DOLCE VITA z Choče , o ktorej a všetkom ostatnom sa dozviete viac v ďalších kapitolách tejto stránky.

Názov chovateľske stanice JORCANIS je odvodený od:

J – Jessica Solium (zakladateľka chovu)

OR – Orava (región kde žijeme)

CANIS – Canis lupus familiaris (z lat. pes domáci)